مرکز پاورپوینت اکران

پاورپوینت مهندسی پاورپوینت پزشکی پاورپوینت انسانی پاورپوینت درسی پاورپوینت هنر پاورپوینت آموزشی پاورپوینت عمومی

اطلاعیه فروشگاه

در صورت بروز هرگونه مشکل در خرید فایل، داشتن سوال، پیشنهاد، انتقاد، مشاهده فایل انحصاری خود در فروشگاه و نیز سفارش ساخت پاورپوینت جدید، به شماره تلفن 09190317694 تلگرام بزنید تا سریعا رسیدگی شود.

دانلود پاورپوینت ساواک

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  .pptx ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 10 اسلاید


 قسمتی از متن .pptx : 

 

به نام خدا

تهیه کننده :محمدرضا بهره بر

. دلايل داخلي تشکيل ساواکدلايل داخلي تشکيل ساواک، از علل و دلايل خارجي شکل‌گيري آن قابل تفکيک نيست. مجموعه علل و عواملي که بر شکل‌گيري سياست و رويکرد خارجي حکومت اثرگذار بود، با سلسله تحولات سياسي ـ اجتماعي داخلي پيوند نزديکي داشت. از آنجا که رويکرد کلي سياست داخلي و خارجي ايران در راستاي اهداف و استراتژي منطقه‌اي و جهاني در حال شکل‌گيري غرب و به ويژه آمريکا بود، تشکيل نهادها و سازمانهايي نظير ساواک نيز نمي‌توانست جداي از اين مجموعه تحولات صورت گيرد. سرکوب و منزوي ساختن گروههاي مختلف سياسي، اجتماعي و مذهبي کشور صرفاً خواسته محمدرضا شاه نبود، بلکه حاميان خارجي او و در رأس آنها آمريکا نيز براي حفظ، تداوم و تحکيم موقعيتشان در ايران خواستار از ميان برداشتن اين‌گونه مخالفتها بودند. ضمن اينکه اگر آمريکا و سيا در طرح تشکيل ساواک نقش کليدي بر عهده داشته باشند، مي‌شود گفت که سرکوب مخالفان رژيم نيز، توسط آمريکا صورت گرفته است. بي‌مورد نبود که برخي محققان تصريح کرده‌اند ساواک به گونه‌اي عمل مي‌کرد که گويا شاخه و زير مجموعه‌اي از سيا است.

ايجاد ساواک، به منظور مبارزه با فعاليتهاي براندازي خارجي و داخلي عليه استقلال و تماميت ارضي ايران بود. مسئوليت بنيانگذاري ساواک در سال 1332 به سپهبد تيمور بختيار تفويض شد. وي در اين کار از «سيا» کمک خواست. تعداد زيادي از کارمندان ساواک براي طي دوره‌هاي آموزشي به آمريکا رفتند و در ادارۀ مرکزي «سيا» به کارآموزي پرداختند. همچنين دوره‌هاي کارآموزي و بازآموزي انفرادي و دسته‌جمعي، براي کارمندان سازمان اطلاعات و امنيت کشور در غالب سازمانهاي اطلاعاتي اروپاي غربي ترتيب يافت تا با روشهاي آنان آشنايي حاصل کنند. 16اين سازمان پليسي ـ اطلاعاتي اساساً تابعي از دستگاه اطلاعاتي آمريکا «سيا» بود و سيا بر آن بود تا از طريق اين سازمان جديد، اهداف اطلاعاتي، امنيتي و سياسي خود را در ايران و ساير کشورهاي منطقه تسهيل بخشد.

ساواک اداره ی 10 گانه بود که هر گروه مستقل کار می کرد

1) اداره کل یکم :این اداره کل شامل امور اداری، کارگزینی، تشریفات و مخابرات بود.

۲) اداره کل دوم:این اداره کل، مسئول کسب اطلاعات خارجی، یعنی جمع آوری اطلاعات پنهانی از کشورهای هدف بود که از طریق پایگاههای مرزی با نفوذ به نهادهای اطلاعاتی و مؤسسات مهم این کشورهای صورت می گرفت. اطلاعات جمع آوری شده برای تجزیه و تحلیل و بررسی های همه جانبه و تهیه گزارش نهایی به اداره کل هفتم تحویل می شده است.

3) اداره کل سوم: اداره کل سوم به اداره امنیت داخلی معروف بود و وظیفه آن کسب اطلاعات از فعالیت های سیاسی داخل کشور و انجام عملیات ضد براندازی بود. این اداره کل با در اختیار داشتن گسترده ترین تشکیلات و امکانات وسیع ترین اداره عملیاتی ساواک به حساب می آمد و مفهوم ساواک در افکار عمومی در وجود این اداره خلاصه می شد. همچنین در پوشش دیپلماتیک اعمال مخالفان رژیم در خارج از کشور را نیز کنترل می کرد.پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 16,000 تومان
(شامل 20% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 20,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file55_1638040_9346.zip1.1 MB